Navigácia

 • Homo sapiens plasticus

  Homo sapiens plasticus

  Každý asi vie, že homo sapiens je človek rozumný a ten náš novodobý by mal mať prívlastok „plastový“. Prečo? Plasty nájdeme všade, aj tam, kde by vôbec nemali byť: v prírode ako odpad. Kde? U nás, v Nemšovej!
  Dnes sa naši ôsmaci zúčastnili jarného čistenia mesta Nemšová na Dubnickej ulici. Vrátili sa sem po roku s nádejou, že nebudú mať čo robiť, ale opak bol pravdou a nazberali oveľa viac odpadu ako minulý rok. A čo všetko našli? Pneumatiky, monitory, plastové fľaše, hračky, matrac, vedrá, stavebný odpad...... Niektorí homo sapiens plasticus si dokonca dajú tú námahu pri likvidácii plastového odpadu, že ho nabalia do vriec, vedier a...šup do kríkov.
  Nesťažujeme sa na prácu, radi pomôžeme pri jarnom upratovaní nášho mesta. Jednoduchšie by však bolo, ak by všetci odvážali odpad na zberný dvor. Ide predsa o nás, naše mesto a životné prostredie. Len ťažko sa hľadá odpoveď na otázku žiakov: „Načo to máme robiť,keď o rok to tu bude zas?“
  Ing. I. Strašková, žiaci 8.A a 8.B

 • Okresné finále futbalového turnaja

  Okresné finále futbalového turnaja

  Naša ZŠ sa zúčastnila okresného finále futbalového turnaja. Do tohto kola postúpili ZŠ Novomeskeho, ZŠ Janka Palu, ZŠ Melčice, ZŠ Hodžova, ZŠ Horné Srnie, ZŠ Veľkomoravská a naša ZŠ sv. Michala. Víťazom sa stala ZŠ Novomeskeho, ktorá je športovou základňou AS Trencin. Naša škola sa umiestnila na 7. poslednom mieste. Chlapci predviedli výborne výkony, za ktoré sa vôbec nemusia v tejto ťažkej konkurencii hanbiť. 

 • Futbal Cup

  Futbal Cup

  12.4.2019 sme sa zúčastnili základného kola futbalového turnaja - Futbal Cup. V 6. skupine sme sa stretli so ZŠ Východná a ZŠ Mitešice. Prvý zápas sme odohrali so ZŠ Východná ktorú sme porazili 7:1 a druhý zápas so ZŠ Motešice sme vyhrali taktiež, a to výsledkom 5:3. Najlepším hráčom nášho mužstva bol Kristián Kotras ktorý zároveň strelil 6 gólov. Ako víťaz našej skupiny sme postúpili do okresného finále, ktoré sa odohrá v stredu 17.4.2019 v Trenčíne na Ostrove. Našu školu reprezentovali: Jozef Bartek, Jakub Šumichrast, Martin Záhorec, Roland Zemanovič, Kristián Kotras, Samuel Belka, Tomáš Prchlík, Hogo Tomáš, Jakub Švančárek a Richard Amrich.

 • Zápis do 1. ročníka ZŠ

  Zápis do 1. ročníka ZŠ

  Riaditeľstvo Katolíckej spojenej školy, Školská 9, Nemšová, 

  organizačná zložka Základná škola sv. Michala  

  oznamuje rodičom, že

  zápis detí do 1. ročníka

  pre školský rok 2019/2020 sa uskutoční

  v dňoch 9. – 10. apríla 2019 (utorok, streda)

  v čase od 13,00 do 18,00 hod 

  11. apríla 2019 (štvrtok)

  v čase od 8,00 do 13,00 hod

  ďalšie informácie nájdete tu

   

 • Prípravný ročník

 • Postupový futbalový turnaj mladších žiakov

  Postupový futbalový turnaj mladších žiakov

  Dňa 27.3. sme sa zúčastnili postupového futbalového turnaja mladších žiakov. V našej skupine sa stretli mužstva Novomeskeho TN (usporiadateľ našej skupiny), Andreja a Svorada TN ( nezúčastnili sa s nejakých dôvodov), Tencianske Teplice a naša ZŠ Sv. Michala. Umiestnili sme sa na 2. mieste po výhre nad Teplicami 4:2 a prehre 22:1 so ZŠ Novomeskeho. Novomeskeho je športová skola, takze ti boli nad naše sily. Hráči: Samuel Svancarek, Patrik Vittek, Rudolf Bošansky, Erik Haliak, Šimon Strnád, Patrik Navrátil, Matúš Gabrhel a Ondrej Mihál. 

 • "Mám básničku na jazýčku".

  "Mám básničku na jazýčku".

  Kolektív učiteliek MŠ sv. Gabriela zorganizoval pre deti MŠ súťaž  s názvom 

  "Mám básničku na jazýčku".

     Svoje recitačné schopnosti deti predviedli 26. 03. 2019 v 1. a 2. ročníku ZŠ sv. Michala. Súčasťou poroty boli pani učiteľky jednotlivých tried, ale aj žiaci 1. a 2. ročníka.

  Všetkým detičkám, ktoré sa naučili krásne básničky blahoželáme,pretože ich námaha stála za to a dostali krásne ceny. Ostatných povzbudzujeme do zapojenia sa do výtvarnej súťaže: Kde bolo,tam bolo..., ktorá prebieha ešte tento týždeň.

 • Deň vody - Voda, voda, vodička...

  Deň vody - Voda, voda, vodička...

  Odkiaľ sa vzala voda? Ako vyzerá? Kde je ukrytá? Je voda nad zlato? ...   Na takéto a podobné otázky dostali žiaci 1. stupňa  odpovede v prezentácii, ktorou spoločne začali Deň vody.  Dozvedeli sa o význame vody pre človeka, o potrebe dodržiavania pitného režimu a tiež o krajinách, v ktorých ľudia trpia nedostatkom vody.  Po prezentácii nasledovali hravé aktivity, ktoré boli všetky samozrejme spojené s vodou. Ochutnávali ju, voňali, súťažili v rýchlosti vypitia a presnosti nalievania či prelievania ...  Vode  k je sviatku nielen blahoželali, ale pripravili si  pre ňu aj praktický darček. Spolu s p. učiteľkami vyzbierali odpadky z brehov neďalekej rieky Vlára.

 • Medzinárodný deň učiteľov

  Dňa 28. 3. 2019 sa všade slávi Medzinárodný deň učiteľov. Tento rok ho chceme poňať netradične, potrebujeme však rodičov-dobrovoľníkov. Ak máte odvahu odučiť v daný deň niektorý z predmetov v triede vášho dieťaťa, nahláste sa, prosíme, u triedneho vyučujúceho. Veríme, že sa nám podarí spoločnými silami pripraviť pekné vyučovacie hodiny.

   

 • 21. apríl

  Každoročne 21. apríla myslíme na deti s Downovym syndrómom. Symbolom našej spolupatričnosti je, že si obliekame dve rôzne ponožky. Tento rok sa k iniciatíve pripojili i žiaci našej školy.

 • Braňo Jobus

  Braňo Jobus

  Braňo Jobus je nielen slovenským muzikantom, ale tiež veľmi úspešným autorom detských kníh. Dnes sa s nami pozvanie p. uč. Karlíka prišiel podeliť o radosť zo svojho splneného sna - už ako malý totiž túžil byť spisovateľom.

  V závere mali deti možnosť spýtať sa množstvo otázok. Triedna kapela. p. uč. Karlíka - deti z 3.A - zahrali so svojím triednym nášmu hosťovi veselú pesničku. Pred rozlúčkou mu viaceré deti odovzdali svoje kresbičky a poprosili p. spisovateľa ho o autogram.

  Bolo milým prekvapením zistiť, koľko z našich žiakov Braňove knihy pozná a je ich hrdým majiteľom - po dnešku i s osobným venovaním.

 • Deň otvorených dverí

 • DEŇ TECHNIKY

  DEŇ TECHNIKY

  Hrali ste už hru v počítači? Nie na počítači, ale v počítači. Naši ôsmaci a zopár deviatakov si to mohli vyskúšať v prostredí virtuálnej reality v Spojenej katolíckej škole Dona Bosca v Novej Dubnici. Práve dnes 1.3. 2019 sa otvorili jej brány pre všetkých záujemcov o štúdium na tejto škole: buď na gymnáziu alebo na technickom lýceu. A čo nám ešte predviedli? Ukážky programovania, hovoriaceho robota, ktorý rozlišoval farby, tlač na 3D
  tlačiarni, zaujímavé chemické pokusy, zapájanie elektrických obvodov, spájkovanie - to si vyskúšali dokonca aj dievčatá. Stretli sme aj našich bývalých žiakov, teraz už študentov technického lýcea. Deviataci, ktorí ešte váhali s výberom strednej školy majú po tejto návšteve vo všetkom jasno.
  Ing. I. Strašková, Mgr. M. Minárechová

 • DOBRODRUŽSTVÁ ÔSMAKOV

  Náš krúžok sa po zimnom leňošení vydal na ďalšie dobrodružstvo: do Trnavy na muzikál Čarodejnice. Predstavenie odohralo hosťujúce divadlo ACTORES z Rožňavy. Vedeli ste, že čarodejnice pochádzajú z Nórska a nosia rukavice, aby nebolo vidieť ich dlhé nechty? A čarodejnicou môže byť ktokoľvek, predavačka, upratovačka, teta z „telky“, suseda, ba i Vaša učiteľka… Veľmi im prekážajú deti: neposlušné, ale aj tie poslušné a preto chcú všetky premeniť na myši. V príbehu chlapca Jacka, ktorého čarodejnice premenia na myš, sme zažili množstvo komických situácií, ale i odvahy a ponaučení. A ako to skončilo? Skúste uhádnuť...
  I.Strašková, J. Domsová

 • Karneval

 • Matematická olympiáda

  Matematická olympiáda

  Dňa 30. 1. 2019 sa v ZŠ Kubranská v Trenčíne, uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategórii Z5. Našu školu reprezentovali Petra Šimončíková, Martin Pekara a Jakub Forgáč z 5.A triedy.
  Úspešným riešiteľom okresného kola je Jakub Forgáč, ktorý sa umiestnil na výbornom 7. mieste.

  Srdečne blahoželáme a ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu.

 • Lyžiarsky kurz

  Lyžiarsky kurz Katolíckej spojenej školy Nemšová sa konal  v termíne 28.1. - 1.2.2019 v lyžiarskom stredisku SKI TÁLE v Nízkych Tatrách, na dohľad od južných svahov Chopku. Kurzu sa zúčastnilo 40 žiakov, traja pedagógovia, inštruktori lyžovania a lekárka. Ubytovaní sme boli v penzióne Grand na Bystrej , zhruba 5 minút od lyžiarskeho strediska, kam nás vozil skibus. 

  Žiaci lyžovali v troch skupinách, kde boli rozdelení podľa výkonnsti. Všetci zúčastnení urobili v lyžovaní výrazný pokrok, ktorý bol najvýraznejší hlavne v skupine začiatočníkov. Všetci žiaci sa zúčastnili záverečných lyžiarskych pretekov a aj tí, ktorí na začiatku týždňa stáli na lyžiach prvý krát, dokázali bezpečne zlyžovať pretekovú, slalomovú trať. 

  Okrem lyžovania sme mali bohatý program v podobe edukačných lyžiarskych prezentácií, zábavných večerných programov a turnajov v kalčete. Jeden podvečer sme strávili vo wellness, kde sme sa dosýta vyplávali a vyhriali. Vo štvrtok sme mali priamo v penzióne svätú omšu a žiaci mohli pristúpiť aj k prvopiatkovej sviatosti zmierenia. Večer boli vyhodnotené preteky, kde v každej skupine boli vyhlásení prví traja chlapci a prvé tri dievčatá s najlepším dosiahnutým časom v slalome.  Veľa slov je však zbytočných, najlepšie bude, keď si pozriete priloženú fotogalériu z lyžiarskeho kurzu.

  Tešíme sa na budúci rok:)

 • Hviezdoslavov Kubín

  Hviezdoslavov Kubín

  ...Dedinôčka je to, kde som sa narodil,
  v tichej nevinnosti prvé roky chodil.
  Nevedel, čo je žiaľ, necítil bolesti,
  len matkine slová a bozkov jej slasti.

  Takto ospieval Pavol Országh Hviezdoslav, ešte ako kežmarský študent, vo svojich Básnických prviesenkach, svoju rodnú dedinku Vyšný Kubín. 
  V tomto roku uplynulo presne 170 rokov, čo sa slovenský bard, v dedinke učupenej pod majestátnym Chočom, prvýkrát rozplakal. Totiž práve tu sa 2. februára 1849 narodil. 
  V našej škole sme si už tradične jeho vzácny život i vzácne výročie pripomenuli počas školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslav Kubín.

  Aj tento školský rok si žiaci 1. stupňa pripravili a naučili sa recitovať zaujímavé a pútavé  ukážky rôznych literárnych textov- či už prozaických, alebo poetických.  Školskému kolu predchádzali triedne kolá, v ktorých spolužiaci a vyučujúci odmenili tých najlepších a víťazov posunuli do školského kola.

  Pondelok bol deň, keď sme sa zišli v 2. A triede plní strachu, napätia, očakávaní. Na pódium vystúpili nielen dievčatá, avšak v značnom počte aj chlapci. Recitovali, prednášali, súperili, boli smelí, texty nezabudli, chceli predstaviť svoje nadšenie a elán.  Porotu zaujali najmä pútavé ukážky, sebavedomý a umelecký prednes, kontakt s publikom a jedinečnosť každého z nich. Po dlhom zvažovaní sme usúdili, že v našej škole máme veľa talentov. Avšak na pomyselný stupeň víťazov mohli vystúpiť len tí najoriginálnejší a najlepší z nich.

  V 2 kategóriách súťažilo tentokrát 27 žiakov 2. stupňa. Prednesy potešili nielen divákov, ale aj
  porotu, ktorú tvorila p. uč. Mária Urbánková, p. uč. Katarína Hamajová a p. uč. Lenka
  Vrtíková.

  Vybrali týchto najlepších recitátorov:

  1. - 4. ročník

  Poézia:

  1. miesto – Dorotka Révesová  /2.A/
  2. miesto – Matúš Strnad  /2.A/
  3. miesto – Monika Hromníková /4.A/

  Próza:

  1. miesto – Lucia Ďuríková  /4.A/
  2. miesto – Marína Šumajová /3.A/
  3. miesto – Anton Jozef Krajči /2.A/

  5. - 6. ročník

  Poézia:

  1. miesto – Vaneska Sabadková /6.B/
  2. miesto – Filip Štefánek /6.A/
  3. miesto – Veronika Šimková /5.A/

  Próza:

  1. miesto – Lenka Štefaničáková /6.B/
  2. miesto – Petra Brťková /6.A/
  3. miesto – Vladko Galko /5.A/

  7. - 9. ročník

  Poézia:

  1. miesto – Jakub Šumichrast /9.A/
  2. miesto – Veronika Mikulová /8.B/
  3. miesto – Michal Hamaj /7.A/

  Próza:

  1. miesto – Kvetoslav Navrátil /9.A/
  2. miesto – Amália Galková /9.A/
  3. miesto – Lukáš Ďurech /8.A/

   

  Ostatní zúčastnení recitátori si zaslúžili pochvalu za pozoruhodný výkon a sladkú odmenu :

  Prváci: Marek Mahrík, Romanka Sabadková, Kristián Králik, Michal Gálik

  Druháci: Linda Pavlačková, Matej Pružinec

  Tretiaci. Paulína Galková, Ivana Mikulová, Tamara Prnová, Jessica Gášpárová,

  Štvrtáci: Katarína Haljaková, Natália Mellenová, Ela Pružincová, Petra Koníčková, Karolína Hrehušová,

  Víťazom srdečne gratulujeme. Prajeme veľa úspechov v obvodnom kole v Trenčíne. Všetkým ostatným ďakujeme za príjemné popoludnie a umelecký zážitok.

 • Konverzačný krúžok ANJ v Žiline

  Konverzačný krúžok ANJ v Žiline

  Členovia konverzačného krúžku v ANJ sa dnes spolu s vedúcou krúžku p. uč. Babulíkovou vybrali do Žiliny.

  Súčasťou veselého výletu bola návšteva kníhkupectva Martinus, kde nás už očakával milý personál. V pripravenom čítacom kúte sme si tak mohli prečítať úvodné kapitoly z najznámejšieho diela A.de Saint-Exupéryho "Malý princ" - nie však slovenčine ani pôvodnej francúzštine, ale v anglickom preklade. Po čítaní sa všetci rozpŕchli po predajni, aby si vybrali svoju obľúbenú knihu. Manažérka žilinskej predajne deti prekvapila darčekom - známou "martinusáckou" taškou, nálepkami i záložkami.

  Veríme, že deťom sa zážitky s angličtinou páčili a na výlet budú spomínať ako na príjemne prežitý čas :)

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria