Navigácia

 • KRESLENIE NA ŠTRBSKOM PLESE

  KRESLENIE NA ŠTRBSKOM PLESE

  S deťmi z krúžku "Kreslenie v prírode" sme chceli kresliť Tatry. Stromy už majú jesenné farby, ale končiare hôr sme nevideli - boli ukryté v hmle. Prešli sme okolo plesa, ale stále sme boli zahalení v oblaku. Ani skokanské mostíky sme si nepozreli, sú už na súkromnom pozemku a nedá sa tam ísť. Tak sme kreslili hmlu a tatranský lišajník. Tá hmla bola nádherná! Mohli sme zažiť, aká krásna je naša slovenská príroda aj v takomto počasí, ktoré premenilo scenérie okolo jazera na priam rozprávkové. 

  Touto cestou chcem poďakovať aj rodičom, ktorí boli s nami na Štrbskom plese za ich prítomnosť a spoluvytváranie príjemnej atmosféry, ktorá nás sprevádzala po celý deň. Výlet sme ukončili tradičným kreslením vo vlaku, kde si deti domaľovali svoje obrázky. 

  pani učiteľka Jana Domsová

 • Florbal

  Florbal

  Zúčastnili sme sa základného kola florbaloveho turnaja o pohár majstra Slovenska ZŠ. V našej skupine boli okrem nás družstvá ZŠ Kubranská a ZŠ J.P. Nemšová. Po prehre 1:3 zo ZŠ J.P. a výhre 5:0 zo ZŠ Kubranská sme sa umiestnili na 2. mieste, ktoré však bolo nepostupové keďže postupovalo len 1. družstvo skupiny. Každopádne dievčatá odviedli veľmi dobrý výkon za ktorý sa im musíme poďakovať. Zúčastnené: Amália Galková, Romana Veleková, Alena Habšudová, Timea Kulova, Zuzana Pavlačková, Laura Prnová, Alexandra Sedláčková, Emma Schwandtnerová, Vanesa Šimková, Radka Šmatláková.

 • Deň jablka

  Deň jablka

  V piatok 19.10. si žiaci 1. stupňa pripomenuli Deň jablka rôznymi aktivitami a súťažami. Každá trieda si vybrala nejakú farbu jablka a podľa nej boli všetci celý deň oblečení. Vyučovanie sa začalo netradične, spoločne v druháckej triede, kde si pozreli a vypočuli zaujímavú prezentáciu o jablku. Po nej pani učiteľky vyberali z jabĺk, ktoré doniesli žiaci z vlastných záhradiek, to najkrajšie a najväčšie. Dievčatá zo štvrtej triedy si prichystali aj vtipnú scénku o jablkách. Potom sa žiaci rozišli do tried, kde bola jablková hostina. Priniesli si rôzne dobroty, samozrejme vyrobené z jabĺk. Boli to jablká sušené, zavárané, odšťavené a výborné jablkové koláče, ktorými ponúkli aj ostatných v škole. Ďalej si užili rôzne zábavné súťaže, lúštenie tajničky a mnohí si pripravili i zaujímavé príbehy a básničky na tému: ,,Čo by nám povedalo jablko...“ Tí najlepší boli odmenení jablkovými medailami. Štvrtáci si vyskúšali aj pečenie jablkového koláča v kuchynke. Z tohto dňa si žiaci odniesli veľa zážitkov a vedomosť, že: ,,Jedno jablko denne odoženie lekárov.“

 • Stolnotenisový turnaj

  Stolnotenisový turnaj

  V Kubrej sme sa zúčastnili 3.10. stolnotenisového turnaja, kde sa zúčastnilo 15 škôl v 4 členných družstvách chlapcov a 4 členných družstvách dievčat. My sme sa zúčastnili len chlapčenského turnaja, kde sme nepostúpili zo 4 člennej skupiny do štvrťfinále. Zúčastnili sa Matej Motola, Simon Strnad, Simon Neuhaus a Patrik Vittek.

 • Futsale v Hornej Súči

  Futsale v Hornej Súči

  11.10. sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale v Hornej Súči, kde sa zúčastnili okrem nás ZŠ Trencin - Dlhé Hony a ZŠ Horná Súča. Naša škola sa po výhre 3:2 so školou Trencin Dlhé Hony a prehre 13:0 s Hornou Súčou umiestnili na 2. mieste. Do ďalšieho kolá však postupovalo len 1.  mužstvo, ktorým boli domáci. Zúčastnili sa: Richard Amrich, Jakub Švančárek, Jakub Šumichrast, Jozef Bartek, Samuel Belka a Tomáš Prchlik.

 • Posviacka školskej kaplnky

  Posviacka školskej kaplnky

  Jn 2,16: ...Nerobte z domu môjho otca tržnicu.

  Každý dom má svoju výnimočnú miestnosť, miestnosť stretania, vzájomnosti. Touto miestnosťou v našej škole je naša kaplnka. Môžeme tu pookriať, zúčastniť sa svätej omše či len zotrvať v tichej modlitbe pred bohostánkom.

  Dnes sme slávili šieste výročie jej posviacky. Uvedomujeme si, aký poklad ukrýva a akým privilégiom je pre každého z nás mať Ježiša v bohostánku vždy prítomného, čakajúceho?

  Nedajme sa prosiť. Nachádzajme si čas prísť.

 • Putovný pohár sv. Michala

  Putovný pohár sv. Michala

  Putovný pohár sv. Michala je mnohoročnou športovou tradíciou našej školy. Turnaj vo futbale a vybíjanej pre žiakov našej i okolitých škôl sa uskutočnil i tento rok v blízkosti sviatku nášho patróna sv. Michala - 28. septembra 2018. Turnaja sa zúčastnilo päť základných škôl - ZŠ sv. Andreja-Svorada Trenčín-ZŠ sv. Michala Nemšová-ZŠ J. Palu Nemšová-Zš sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom a ZŠ Horné Sŕnie.

  V športovom zápolení sa darilo školám takto:

  Futbal:

  1. miesto - ZŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom

  2. miesto - ZŠ Horné Srnie

  3. miesto - ZŠ J. Palu Nemšová

  Vybíjaná:

  1. miesto - ZŠ J. Palu Nemšová

  2. miesto - ZŠ Horné Srnie

  3. miesto - ZŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom

  Víťazom blahoželáme a do budúceho roka ich opäť vyzývame

 • Športová akadémia Mateja Tótha

  Športová akadémia Mateja Tótha

  Milí rodičia, ako sme avizovali na RZ, chceli by sme sa sa zapojili do O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, v ktorej môžu Vaše detičky získať zdarma na 5 mesiacov O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha, získať športovú sadu a mliečny program na týždeň od spoločnosti Levmilk. Preto Vás touto cestou žiadame, ak kupujete smotanový dezert BABIČKA MILÁČIK 80g+10= grátis, o zbieranie nálepiek SÚŤAŽ. Nálepky prosíme odovzdať p. uč. v MŠ. Bližšie info na www.levmilk.sk.

  ĎAKUJEME

 • Stroj na jednotky

  Stroj na jednotky

  Stroj na jednotky je program špeciálne vyvinutý pre domáce zážitkové učenie sa žiakov 1.-9. ročníka základných škôl. Motivuje deti pravidelne si precvičovať učivo zo slovenčiny, matematiky a anglického jazyka zábavnou formou. Garantuje zlepšenie tvorivej schopnosti, predstavivosti, vedomostí,  prospechu v škole i objavenie talentu.

  www.strojnajednotky.sk

 • Cezpoľný beh

  Cezpoľný beh

  Naši žiaci sa vo štvrtok 20. septembra 2018 zúčastnili cezpoľného behu na trenčianskom Ostrove. Počasie prialo pekným výkonom, a hoci sme nezískali významné ocenenie, bolo užitočné stretnúť sa s inými súťažiacimi a porovnať si sily. Ďakujeme našim bežcom! 

 • Tanečný kurz

  Tanečný kurz

  Tanec je výborný pre udržanie zdravia, zníženie stresu, pre zvýšenie pohybovej kultúry a sebavedomia, pre oddych, relax, zábavu i potešenie.

  Milí dospelí, chcete vdýchnuť trochu elegancie do svojho vzťahu? Čo tak sa zúčastniť tanečného kurzu vedeného skúsenými lektormi, manželmi Žižkovcami? Ste srdečne pozvaní – od 21.9.2018 už tancujeme v priestoroch našej školy.

  Prihlasovanie a informácie: +421907171889, skola.nemsova@nrb.sk, fcb Katolícka spojená škola Nemšová

  Prihlášky uzatvárame dňa 14.9.2018

  Tanečný kurz - plagát

 • Oznam ŠKD

  Oznam ŠKD

  Spojená katolícka škola Nemšová Vás pozýva na zápis žiakov do Školského klubu detí(ŠKD) v priestoroch školy dňa 3.9.2018 od 7.30hod do 9.00hod a od 10.00hod do 12.00hod.
  ŠKD bude otvorený od 4.9.2018 ráno od 6.30hod do 7.45hod a poobede od 11.30hod do 16.15hod.
  Zároveň Vám škola ponúka možnosť prihlásiť svoje dieťa do Centra voľného času a vybrať si z ponuky krúžkov.

  Ponuka krúžkov pre šk. rok 2018 - 19

 • Letný pobytový tábor, Nízke Tatry, Bystrá 9.7. -14.7.2018

  Letný pobytový tábor, Nízke Tatry, Bystrá 9.7. -14.7.2018

  Tak sme sa šťastne vrátili:), zdraví, opálení a plní zážitkov. Spoznali sme krásne zákutia nášho nádherného Slovenska, a ubehlo nám to vééééľmi rýchlo. Pri výstupe na Ďumbier a Chopok sme prekonali sami seba, a vrcholová skupina prešla celým centrálnym hrebeňom Nízkych Tatier. Prežili sme tropickú búrku na Čiernom Balogu vo Vydrove, kam nás odviezla Čiernohronská železnička a kde sme videli lesnícky skanzen a zdolali sme náučný lesnícky chodník. Vystúpili sme na utešenú Ďedečkovu chatu cestou dole sme zvládli letný "zjazd" po lyžiarskej zjazdovke v Mýte pod Ďumbierom s nádhernými výhľadmi na Nízke Tatry. V Bystrianskej jaskyni sme sa nadýchali liečivého čerstvého vzduchu a dozvedeli sme sa veľa nových zaujímavých
  speleologických informácií. Na Táľoch sme zvládli nástrahy Tarzánie a počasia:) a z výletov sme sa vždy šťastne vrátili do nášho útulného penziónu Grand na Bystrej, kde nám chutilo a bolo nám fajn.
  Ďakujeme, že ste na nás mysleli:)
  Ďalšie foto z tábora sú vložené ako fotoalbum na fcb stránke školy: foto fcb

 • Oznam MŠ - kontakty

  Telefónne čísla do MŠ:
  0903 214 896
  0903 214 678

  Odhlasovanie z MŠ v čase:
  od 6:00 hod – do 10:00 hod alebo od 12:00 hod – do 14:00 hod

  Konzultačné hodiny po telefonickom dohovore s pani učiteľkami na
  uvedených telefónnych číslach.

  V prípade potreby nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese:
  e-mail: ms.sv.gabriela@gmail.com

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria