Navigácia

 • Veľkonočné prázdniny

  Veľkonočné prázdniny

  Vedenie školy oznamuje žiakom a rodičom, že v dňoch 18.04. - 23.4.2019 budú veľkonočné prázdniny. Nástup do školy je v stredu 24.04.2019.

 • Oznam MŠ

  V čase veľkonočných prázdnin od 18. 04. /štvrtok/ do 23. 04. 2019 /utorok/ bude MŠ zatvorená. MŠ bude opäť v prevádzke od 24. 04. 2019  /streda/.

 • Zápis do MŠ

 • JARNÝ ZBER PAPIERA

  JARNÝ ZBER PAPIERA

  Oznamujeme že JARNÝ ZBER PAPIERA bude od 29.04. do 03.05.2019. 

  PONDELOK, UTOROK A ŠTVRTOK OD 7.00 – 15.50h a PIATOK OD 7.00 – 10.00h

  Zapojte sa do súťaže v zbere papiera na našej škole! Súťažiť môžu jednotlivci, ale aj triedy a najlepší v zbere budú odmenení.

  Zviazané noviny, časopisy, letáky, knihy bez pevnej väzby ,nie kartón!, treba  priniesť pri kontajner,
  ktorý bude umiestnený medzi jedálňou a telocvičňou, kde ho odváži a prevezme p. školník.

  Akceptovaný bude iba zviazaný papier bez igelitov a kartónov!

  Plagát Zber papiera

 • Homo sapiens plasticus

  Homo sapiens plasticus

  Každý asi vie, že homo sapiens je človek rozumný a ten náš novodobý by mal mať prívlastok „plastový“. Prečo? Plasty nájdeme všade, aj tam, kde by vôbec nemali byť: v prírode ako odpad. Kde? U nás, v Nemšovej!
  Dnes sa naši ôsmaci zúčastnili jarného čistenia mesta Nemšová na Dubnickej ulici. Vrátili sa sem po roku s nádejou, že nebudú mať čo robiť, ale opak bol pravdou a nazberali oveľa viac odpadu ako minulý rok. A čo všetko našli? Pneumatiky, monitory, plastové fľaše, hračky, matrac, vedrá, stavebný odpad...... Niektorí homo sapiens plasticus si dokonca dajú tú námahu pri likvidácii plastového odpadu, že ho nabalia do vriec, vedier a...šup do kríkov.
  Nesťažujeme sa na prácu, radi pomôžeme pri jarnom upratovaní nášho mesta. Jednoduchšie by však bolo, ak by všetci odvážali odpad na zberný dvor. Ide predsa o nás, naše mesto a životné prostredie. Len ťažko sa hľadá odpoveď na otázku žiakov: „Načo to máme robiť,keď o rok to tu bude zas?“
  Ing. I. Strašková, žiaci 8.A a 8.B

 • Okresné finále futbalového turnaja

  Okresné finále futbalového turnaja

  Naša ZŠ sa zúčastnila okresného finále futbalového turnaja. Do tohto kola postúpili ZŠ Novomeskeho, ZŠ Janka Palu, ZŠ Melčice, ZŠ Hodžova, ZŠ Horné Srnie, ZŠ Veľkomoravská a naša ZŠ sv. Michala. Víťazom sa stala ZŠ Novomeskeho, ktorá je športovou základňou AS Trencin. Naša škola sa umiestnila na 7. poslednom mieste. Chlapci predviedli výborne výkony, za ktoré sa vôbec nemusia v tejto ťažkej konkurencii hanbiť. 

 • OZNAM - duchovná obnova

  OZNAM - duchovná obnova

  Vedenie školy oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 17.04.2019 sa uskutoční duchovná obnova všetkých zamestnancov školy bez výnimky. Z toho dôvodu bude skrátené vyučovanie všetkých organizačných zložiek našej školy.

  Za pochopenie ďakujeme.

 • OZNAM ŠKD

  OZNAM ŠKD

  Dňa 17.04.2019 (streda) bude ŠKD otvorený len do 12.45 hod z dôvodu účasti pedagógov na Duchovnej obnove. Preto Vás prosíme, aby ste si svoje dieťa do uvedeného času vyzdvihli.

  Za pochopenie ďakujeme.

 • Oznam MŠ

  MŠ bude dňa 17. 04. 2019 /streda/ otvorená len do 12:30 hod. z dôvodu duchovnej formácie všetkých zamestnancov KSŠ. 

 • Futbal Cup

  Futbal Cup

  12.4.2019 sme sa zúčastnili základného kola futbalového turnaja - Futbal Cup. V 6. skupine sme sa stretli so ZŠ Východná a ZŠ Mitešice. Prvý zápas sme odohrali so ZŠ Východná ktorú sme porazili 7:1 a druhý zápas so ZŠ Motešice sme vyhrali taktiež, a to výsledkom 5:3. Najlepším hráčom nášho mužstva bol Kristián Kotras ktorý zároveň strelil 6 gólov. Ako víťaz našej skupiny sme postúpili do okresného finále, ktoré sa odohrá v stredu 17.4.2019 v Trenčíne na Ostrove. Našu školu reprezentovali: Jozef Bartek, Jakub Šumichrast, Martin Záhorec, Roland Zemanovič, Kristián Kotras, Samuel Belka, Tomáš Prchlík, Hogo Tomáš, Jakub Švančárek a Richard Amrich.

 • Zápis do 1. ročníka ZŠ

  Zápis do 1. ročníka ZŠ

  Riaditeľstvo Katolíckej spojenej školy, Školská 9, Nemšová, 

  organizačná zložka Základná škola sv. Michala  

  oznamuje rodičom, že

  zápis detí do 1. ročníka

  pre školský rok 2019/2020 sa uskutoční

  v dňoch 9. – 10. apríla 2019 (utorok, streda)

  v čase od 13,00 do 18,00 hod 

  11. apríla 2019 (štvrtok)

  v čase od 8,00 do 13,00 hod

  ďalšie informácie nájdete tu

   

 • Prípravný ročník

 • Postupový futbalový turnaj mladších žiakov

  Postupový futbalový turnaj mladších žiakov

  Dňa 27.3. sme sa zúčastnili postupového futbalového turnaja mladších žiakov. V našej skupine sa stretli mužstva Novomeskeho TN (usporiadateľ našej skupiny), Andreja a Svorada TN ( nezúčastnili sa s nejakých dôvodov), Tencianske Teplice a naša ZŠ Sv. Michala. Umiestnili sme sa na 2. mieste po výhre nad Teplicami 4:2 a prehre 22:1 so ZŠ Novomeskeho. Novomeskeho je športová skola, takze ti boli nad naše sily. Hráči: Samuel Svancarek, Patrik Vittek, Rudolf Bošansky, Erik Haliak, Šimon Strnád, Patrik Navrátil, Matúš Gabrhel a Ondrej Mihál. 

 • "Mám básničku na jazýčku".

  "Mám básničku na jazýčku".

  Kolektív učiteliek MŠ sv. Gabriela zorganizoval pre deti MŠ súťaž  s názvom 

  "Mám básničku na jazýčku".

     Svoje recitačné schopnosti deti predviedli 26. 03. 2019 v 1. a 2. ročníku ZŠ sv. Michala. Súčasťou poroty boli pani učiteľky jednotlivých tried, ale aj žiaci 1. a 2. ročníka.

  Všetkým detičkám, ktoré sa naučili krásne básničky blahoželáme,pretože ich námaha stála za to a dostali krásne ceny. Ostatných povzbudzujeme do zapojenia sa do výtvarnej súťaže: Kde bolo,tam bolo..., ktorá prebieha ešte tento týždeň.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Deň vody - Voda, voda, vodička...

  Deň vody - Voda, voda, vodička...

  Odkiaľ sa vzala voda? Ako vyzerá? Kde je ukrytá? Je voda nad zlato? ...   Na takéto a podobné otázky dostali žiaci 1. stupňa  odpovede v prezentácii, ktorou spoločne začali Deň vody.  Dozvedeli sa o význame vody pre človeka, o potrebe dodržiavania pitného režimu a tiež o krajinách, v ktorých ľudia trpia nedostatkom vody.  Po prezentácii nasledovali hravé aktivity, ktoré boli všetky samozrejme spojené s vodou. Ochutnávali ju, voňali, súťažili v rýchlosti vypitia a presnosti nalievania či prelievania ...  Vode  k je sviatku nielen blahoželali, ale pripravili si  pre ňu aj praktický darček. Spolu s p. učiteľkami vyzbierali odpadky z brehov neďalekej rieky Vlára.

 • Medzinárodný deň učiteľov

  Dňa 28. 3. 2019 sa všade slávi Medzinárodný deň učiteľov. Tento rok ho chceme poňať netradične, potrebujeme však rodičov-dobrovoľníkov. Ak máte odvahu odučiť v daný deň niektorý z predmetov v triede vášho dieťaťa, nahláste sa, prosíme, u triedneho vyučujúceho. Veríme, že sa nám podarí spoločnými silami pripraviť pekné vyučovacie hodiny.

   

 • 21. apríl

  Každoročne 21. apríla myslíme na deti s Downovym syndrómom. Symbolom našej spolupatričnosti je, že si obliekame dve rôzne ponožky. Tento rok sa k iniciatíve pripojili i žiaci našej školy.

 • Braňo Jobus

  Braňo Jobus

  Braňo Jobus je nielen slovenským muzikantom, ale tiež veľmi úspešným autorom detských kníh. Dnes sa s nami pozvanie p. uč. Karlíka prišiel podeliť o radosť zo svojho splneného sna - už ako malý totiž túžil byť spisovateľom.

  V závere mali deti možnosť spýtať sa množstvo otázok. Triedna kapela. p. uč. Karlíka - deti z 3.A - zahrali so svojím triednym nášmu hosťovi veselú pesničku. Pred rozlúčkou mu viaceré deti odovzdali svoje kresbičky a poprosili p. spisovateľa ho o autogram.

  Bolo milým prekvapením zistiť, koľko z našich žiakov Braňove knihy pozná a je ich hrdým majiteľom - po dnešku i s osobným venovaním.

 • Deň otvorených dverí

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria