Navigácia

 • OZNAM MŠ

  Prevádzka MŠ sv. Gabriela v čase letných prázdnin:

  od 09. 07. - do 10. 08. 2018 otvorené,

  od 13. 08. - do 31. 08. 2018 zatvorené.

 • Letný pobytový tábor, Nízke Tatry, Bystrá 9.7. -14.7.2018

  Letný pobytový tábor, Nízke Tatry, Bystrá 9.7. -14.7.2018

  Tak sme sa šťastne vrátili:), zdraví, opálení a plní zážitkov. Spoznali sme krásne zákutia nášho nádherného Slovenska, a ubehlo nám to vééééľmi rýchlo. Pri výstupe na Ďumbier a Chopok sme prekonali sami seba, a vrcholová skupina prešla celým centrálnym hrebeňom Nízkych Tatier. Prežili sme tropickú búrku na Čiernom Balogu vo Vydrove, kam nás odviezla Čiernohronská železnička a kde sme videli lesnícky skanzen a zdolali sme náučný lesnícky chodník. Vystúpili sme na utešenú Ďedečkovu chatu cestou dole sme zvládli letný "zjazd" po lyžiarskej zjazdovke v Mýte pod Ďumbierom s nádhernými výhľadmi na Nízke Tatry. V Bystrianskej jaskyni sme sa nadýchali liečivého čerstvého vzduchu a dozvedeli sme sa veľa nových zaujímavých
  speleologických informácií. Na Táľoch sme zvládli nástrahy Tarzánie a počasia:) a z výletov sme sa vždy šťastne vrátili do nášho útulného penziónu Grand na Bystrej, kde nám chutilo a bolo nám fajn.
  Ďakujeme, že ste na nás mysleli:)
  Ďalšie foto z tábora sú vložené ako fotoalbum na fcb stránke školy: foto fcb

 • LETNÝ PRÍMESTSKÝ TÁBOR

  LETNÝ PRÍMESTSKÝ TÁBOR

  Centrum voľného času ako súčasť Katolíckej spojenej školy, organizuje letný prímestský tábor pre deti Základnej školy sv. Michala Nemšová. 

  Termín: od 16. 07. 2018 do 20. 07. 2018 (Po-Pi )

  Program jednotlivých dní:

  16. 07. - Vršatecké podhradie – hrad, Červenokamenské Bradlo

  17. 07. - Antostál – športové hry a opekačka

  18. 07. - Bohunice - kaštieľ , tvorivé dielne vo veľkej telocvični

  19. 07. - Gazdovstvo Uhliská exkurzia, koníky, rozhľadňa

  20. 07. - Hry a súťaže na školskom  ihrisku  a v telocvični

  CENA tábora: 40€

  Prihlášky je potrebné odovzdať do 29. mája 2018.

  Poplatok za tábor uhradiť najneskôr do 15. júna 2018

  LETNÝ PRÍMESTSKÝ TÁBOR - INFO

 • LETNÝ TÁBOR TATRANČEK

  LETNÝ TÁBOR TATRANČEK

  Centrum voľného času ako súčasť Katolíckej spojenej školy Nemšová, pripravilo v tomto školskom roku 2017/2018 letný tábor pre deti v horskom penzióne Grand Bystrá.

  Program tábora: prechádzky prírodou, turistika, kúpanie sa, návšteva Bystrianskej jaskyne, Čiernohorskej železnice, Tarzánia, opekačka, diskotéka, športové hry, súťaže a iné aktivity.

  Cena tábora: 150eur - zahŕňa prepravu autobusom, 5x ubytovanie, 5x denne strava a výlety do okolia podľa programu tábora.

  Termín konania tábora: od 09. 07. – do 14. 07. 2018 /pondelok - sobota

  O deti sa budú starať:
  Mgr. Andrea Poláčková - vedúca tábora
  Mgr. Katarína Hamajová, animátori + zdravotník
  Za účasti a spolupráce riaditeľa školy - PaedDr. Lubomír Král, PhD.

  Program LT

  Letný tábor - info

 • Dobrodružstvá siedmakov vo hvezdárni

  Dobrodružstvá siedmakov vo hvezdárni

  Poslednou krúžkovou akciou bolo celonočné pozorovanie oblohy vo hvezdárni v Partizánskom. Už tradične si vyberáme miesta, na ktoré môžeme cestovať vlakom, ale tento smer nemáme prebádaný. Doma si každý nabalili spacák a zásoby potravín a spoločne sme vyrazili za dobrodružstvom. Hvezdáreň bolo vidno už z vlaku, po príchode sme sa ubytovali v chatkách tzv. hviezdnom mestečku Orion. Popoludnie sme strávili súťažením, podvečer nás zamestnanec hvezdárne zasvätil do tajov vesmíru a odpovedal na všetky naše zvedavé otázky.
  Večer sa opekalo a zase trošku súťažilo, neskôr sme sledovali 3D film. O polnoci sme boli v kupole hvezdárne, žiaľ, cez otvor v nej presvitala zamračená obloha, vidieť bolo iba jedinú hviezdu. Pozorovanie sme si vynahradili ráno a cez ďalekohľad a filtre sme mohli pozorovať Slnko. Nevyspatí, ale plní veselých zážitkov sme si vo vlaku podriemkali a tešili sa na mamin obed.
  I. Strašková, J. Domsová

 • Škola v prírode

  Škola v prírode

  Kto:    žiaci 3.A a 3. B

  Kedy:   11.6. – 15. 6. 2018

  Kde:  Škola v prírode Stará Myjava

  Čo:   prežili „fantastický“ týždeň vo FANTÁZII

  Okrem učenia sme jazdili na koníkoch,a na štvorkolkách, chytali ryby, zdolávali lezeckú stenu, strieľali z luku, skákali na trampolínach, tancovali v tanečnej škole, tvorili v tvorivých dielňach...   ... a to všetko v prostredí krásnej myjavskej prírody.

  Domov sme sa vracali plní zážitkov a hlavne hrdí na to, že sme zvládli týždeň bez rodičov a niektorí ak bez počítača a mobilného telefónu.

 • Daj si čas

  Daj si čas

  14. jún 2018  bude nezabudnuteľný pre piatakov našej školy. Triedy 5.A a 5.B so svojimi triednymi učiteľkami odcestovali do Bratislavy. Aký bol účel ich cesty? Zúčastniť sa nakrúcania súťažno-zábavnej relácie Daj si čas, ktorú vysiela RTVS v dopoludňajších sobotňajších hodinách. Náš modrý tím v zložení: kapitán Ondrej Mihál, Vaneska Rajníčková, Patrik Navrátil a Lenka Štefaničáková  nesklamal a s prehľadom a ľahkosťou vyhral nad červeným tímom ZŠ z Lučenca. Témou súťaže bol o mesto Levice. Súťažilo sa nielen vo vedomostných kolách,  kde sme zvíťazili, ale naši súťažiaci ukázali aj silu v oblastiach zameraných na zručnosti a pohybové zdatnosti. Piataci vyhrali za veľkej podpory divákov – svojich spolužiakov. Domov sme si okrem úžasných zážitkov z televízie odniesli  aj finančnú odmenu 200 eur, ktorá bude použitá na vzdelávacie aktivity. Naše súťažné družstvo si zaslúži veľkú pochvalu za reprezentáciu školy.

  Tak nezabudnime si prepnúť televízne kanály na RTVS 6.10. 2018 o 9.25 h, kde môžeme sledovať  krásne víťazstvo modrého tímu ZŠ sv.Michala. Patria im veľké gratulácie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Súťaž Liečivé rastliny

  Minulý víkend (8.6 – 10.6.) sa uskutočnila v Krupine celoštátna súťaž Liečivé rastliny a naša škola bola pri tom! Natálka Miškechová zo 6.A sa prebojovala dvomi postupovými kolami a zo 143 súťažiacich skončila na 3. mieste. Tým si zabezpečila postup medzi top 20 súťažiacich do celoštátneho kola. Tu okrem súťaženia – teoretického testu, praktického poznávania rastlín a čajov boli pre deti pripravené aj tvorivé dielne: quilling, výroba modrotlače a exkurzia do okolia ako odmena za ich snahu učiť sa niečo nové.
  I. Strašková

  Diplom

 • Na Orave dobre, na Orave zdravo...

  Na Orave dobre, na Orave zdravo...

  4. júna 2018 sa piataci a niektorí šiestaci vybrali na Oravu. Možno aj preto, aby zistili, či platí to známe Na Orave dobre, na Orave zdravo...Prvou zastávkou na Oravskej ceste na zážitkami bol Oravský hrad. Chodníčkami Bielej panej, ktorá vraj na hrade nestraší, ale chráni návštevníkov, sme prechádzali nádvoriami, komnatami, schodišťami.... Veľkolepý Oravský hrad sa všetkým páčil.

  Nasledovala okružná plavba loďou na Slanický ostrov umenia. Oravská priehrada nám pripomínala malé more. Na ostrove sme navštívili kostolík s umeleckými plastikami, prešli históriou zatopených dedín a vyfotografovali sa pri soche rodáka - Antona Bernoláka.  Výlet sme zavŕšili v žilinskom nákupnom centre.   A takto obohatení o zaujímavé zážitky sme skonštatovali, že naozaj Na Orave dobre.... Orava, Orava, niekedy nabudúce dovidenia!

 • Balneologické múzeum

  Balneologické múzeum

  6. júna sa siedmaci vybrali na výlet do Piešťan. Po návšteve Balneologického múzea a prehliadke mesta obdivovali Piešťany na vyhliadkovej plavbe loďou po jazere Sĺňava. Na spiatočnej ceste sme síce zmokli, ale aj tak boli zážitky super. 

 • Opekačka

  Opekačka

  Dňa 19.6.2018 (utorok) ŠKD organizuje koncoročnú opekačku pre deti ŠKD, ale aj ostatné deti a rodinných príslušníkov pri jazere v Ľuborči. Odchod zo školy bude o 13.30hod, príchod do školy o 17.00hod.

  Zoberte si so sebou niečo na opekanie (špekačku, slaninku) a dobrú náladu. Chlebík, horčicu a kečup zabezpečíme. V prípade nepriaznivého počasia sa opekačka prekladá. Tešíme sa na Vás!

                                                               Vychovávateľky zo ŠKD

 • Dobrodružstvá siedmakov v Mikuláši

  Dobrodružstvá siedmakov v Mikuláši

  V stredu 30.5. sme podnikli celodenný výlet vlakom do Litovského Mikuláša. Prvý cieľ našej cesty bolo Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Dozvedeli sme sa množstvo informácií o vzniku Zeme, o rastlinách a živočíchoch. Múzeum je interaktívne, zaujali nás zvuky zvierat, medvedí brloh, do ktorého sme mohli vliezť, záhrada...ani sme  nevnímali, ako rýchlo plynie čas. Zásoby jedla a hlavne vody sme boli doplniť v neďalekom Stop Shope, našli sa aj „nakupovači“ módneho tovaru. Najviac sme sa tešili na ďalší program – návštevu ZOO Kontakt. Bolo už popoludní a zvieratká boli trošku unavené a zmorené predchádzajúcimi návštevníkmi, ale aj tak nám venovali dosť pozornosti. Mohli sme pohladkať kenguru, pštrosa, lamu, zebru, zajačiky, papagáje, levíčatá – tých sme sa aj trošku báli. Pracovníci ZOO nám porozprávali rôzne zaujímavosti o zvieratách a zodpovedali na všetky naše zvedavé otázky. Keď sme sa usadli na lavičky, prišli za nami ovečky, ťava... V ZOO sme strávili 2 hodiny a vedeli by sme aj viac, ale čakala nás dlhá cesta domov. Myslím, že na toto dobrodružstvo budeme všetci dlho spomínať.

  I. Strašková, J. Domsová

 • Oznam

  Oznam

  V piatok 1.6.2018 bude poriadaný MÚ Nemšová športový deň. Žiaci 1. stupňa a ŠT ktorí sa športového dňa nezúčastnia, budú mať kurz dopravnej výchovy  v čase od 8,00 do 12,00 hod a žiaci 2. stupňa budú mať praktickú časť OZO. Čas trvania OZO je od 8,00 hod do 13,00 hod

 • Výtvarná súťaž - Pravekí šamani

  Výtvarná súťaž - Pravekí šamani

  Už ôsmy rok Múzeum praveku v Bojniciach organizovalo výtvarnú súťaž, v tomto školskom roku na tému Pravekí šamani. Tri triedy z celého Slovenska získali ako odmenu výlet do Prepoštskej jaskyne, kde žili neandrtálci. Zo 158 zúčastnených tried bola medzi troma víťazmi aj 7. B z našej školy. Počasie sa vydarilo, nezožral nás šabľozubý tiger. Obdivovali sme repliky pravekých nástrojov, hudobných nástrojov a šperkov. Odvážlivci si vyskúšali kostým pravekého šamana.Okrem poučnej návštevy v Múzeu praveku sme zavítali aj do ZOO Bojnice.

 • Mama nad všetky poklady sveta

  Mama nad všetky poklady sveta

  V jedno krásne nedeľné  slnečné popoludnie 13. mája sa v Kultúrnom centre mesta Nemšová stretli všetky mamičky a babičky pri príležitosti svojho sviatku – Dňa matiek.

  Slávnostným programom si okrem iných škôl aj žiaci  ZŠ sv. Michala uctili svoje mamy a dali im pocítiť, že sú nad všetky poklady sveta. V dojímavom rozprávkovom príbehu o stratenej mame sa všetkým prítomným predstavili žiaci 1. a 2. stupňa, žiaci MŠ sv. Gabriela a žiaci špeciálnych tried pod vedením svojich vyučujúcich. Predstavenie našej školy sa všetkým veľmi páčilo a bolo krásnym darčekom pre všetky prítomné mamičky.

 • XXIV. Ročník atletickej olympiády CZŠ

  XXIV. Ročník atletickej olympiády CZŠ

  11. mája 2018 sa konal XXIV. Ročník atletickej olympiády CZŠ. Podujatie sa uskutočnilo v Dubnici nad Váhom na mestskom štadióne.

  Pozvané boli školy Spojená škola sv. J. Bosca Nová Dubnica, Katolícka spojená škola sv. Michala Nemšová, Základná škola sv. Andreja – Svorada a Benedikta Trenčín, CZŠ sv. Margity Púchov, Spojená škola Kráľovnej pokoja Žilina, CZŠ Romualda Zaymusa Žilina, Katolícka ZŠ s MŠ A. Bernoláka Martin, ZŠ sv. Augustína Považská Bystrica, Katolícka spojená škola Rajec, CZŠ J.Palárika Raková, ZŠ sv. A.Svorada a Benedikta Skalité, ZŠ Ž.Bosniakovej Teplička n/V, CZŠ s MŠ Dobrého pastiera Žilina –Solinky,  Gymnázium sv. Františka Žilina. 

  Súťažilo sa  v disciplínach chlapci aj dievčatá, 60m, 600m, diaľka, výška, kriket a guľa.

  Z naších súťažiacich sa umiestnili na stupňoch víťazov Felix Papiernik z 9.A v 60m a 1000m na 1. mieste a Adam Húdek tiež z 9.A v skoku do diaľky a hode guľou na 2. mieste.

  Víťazom gratulujeme a zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Do tanca i do skoku v rytme ľudových piesní

  Do tanca i do skoku v rytme ľudových piesní

  Pozvánka na odborno-zážitkový workshop pre MŠ a ZŠ pre I. stupeň, ŠKD, CVČ, ktorý sa uskutoční na našej Katolíckej spojenej škole Nemšová   23.05. 2018 o 15,00h vo veľkej telocvični. 

  V prípade záujmu sa treba prihlásiť u p. Gašparovej.

  Workshop Do tanca i do skoku

 • Modlitba posvätného ruženca

  Modlitba posvätného ruženca

  V mesiaci máj pozývame všetky deti na modlitbu posvätného ruženca do farského kostola sv. Michala spojenú so súťažou. Modlí sa každý deň okrem štvrtka, začiatok je o 17,15h.

  Tešíme sa na Vás!

 • Dobrodružstvá siedmakov na Devíne

  Dobrodružstvá siedmakov na Devíne

  Krásne počasie aprílových dní nás vyprovokovalo podniknúť ďalšiu akciu:  návštevu Malých Karpát. Našim dopravným prostriedkom je už tradične vlak a mestská doprava. „Turistikovanie“ sme začali v Devínskej Novej Vsi, krátkou cestičkou sme sa dostali k paleontologickej lokalite Sandberg – dnu mora, ktoré kedysi pokrývalo Slovensko. Lúky boli obsypané chráneným hlaváčikom, kosatcom, sem tam poniklecom. Zo Sandbergu bol nádherný výhľad až do Rakúska. Pre objavovateľov záhad bolo k dispozícii aj pieskovisko s paleontologickým materiálom. V diaľke pred sebou sme videli náš cieľ: hrad Devín. Pokračovali sme po turistickom chodníku k labyrintu z kameňov, jeho priemer bol 13 metrov.  Pochod cez lesostep nebola náročná, milé bolo vzájomné zdravenie sa turistov. Vtom sme ho zbadali: Devín bol impozantný. Posledné metre, schody až na  vrchné nádvorie hradu, odkiaľ sme videli sútok riek Dunaj a Morava a v diaľke aj Sandberg: ani sa nám nechcelo veriť, že sme prešli takú dlhú trasu.

  Iveta Strašková, Jana Domsová

Novinky

Kontakt

 • Katolícka spojená škola
  Školská 9, 914 41 Nemšová
  zs.sv.michala@gmail.com
 • +421 326598331

Fotogaléria